Skip to main content

EASPD шукає людей, які хочуть стати сімейними консультантами, щоб допомагати сім’ям з дітьми з інвалідністю, які втекли від війни в Україні

Очікується, що сімейні консультанти надаватимуть підтримку сім'ям з маленькими дітьми з України з проблемами розвитку чи поведінки або ризиком розвитку таких проблем у Болгарії, Молдові, Польщі, Румунії та Словаччині.

 

Посада: сімейний консультант

Назва проекту: Підтримка раннього розвитку дітей-біженців з України у надзвичайній ситуації (ECDUR)

Країна: Болгарія, або Молдова, або Польща, або Румунія, або Словаччина.

 

Опис проекту

Європейська асоціація постачальників послуг для людей з інвалідністю (EASPD) — це європейська неурядова організація, що працює в 41 країні та представляє понад 20 000 постачальників послуг для людей з інвалідністю. Її метою є сприяння рівним можливостям для людей з інвалідністю через ефективні та високоякісні системи обслуговування, відповідно до принципів Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

Війна в Україні, яка розпочалася 24 лютого 2022 року, суттєво впливає на життя дітей та їхніх родин. За даними УВКБ ООН, станом на 21 червня 2022 року більше 8 мільйонів людей залишили свої домівки та перетнули кордони сусідніх країн (понад 3 мільйони – до Польщі, понад 924 000 – до Румунії, понад 464 000 – до Республіки Молдова, понад 426 000 – до Словаччини, 231 000 до Болгарії ). Понад 2 мільйони біженців – діти (багато з них без супроводу), з яких приблизно 600 000 – віком до 5 років.

Від початку війни EASPD активно підтримує своїх членів по всій Європі, особливо в країнах, які межують з Україною. Щоб підтримати українських біженців інвалідністю було створено 6 тимчасових регіональних офісів для покращення обміну інформацією та координації дій.

У липні 2022 року Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та EASPD підписали угоду про партнерство для підтримки раннього розвитку дітей з інвалідністю у надзвичайній ситуації, а також дітей з проблемами розвитку чи поведінки або ризиком таких проблем, які постраждали внаслідок війни в Україні. Проект реалізовується у п’яти країнах: Молдові, Польщі, Словаччині, Румунії та Болгарії.

Частиною цього проекту є навчання сімейних консультантів, які надаватимуть консультації батькам, підтримуватимуть дітей із груп ризику, з труднощами розвитку та інвалідністю. Такі спеціалісти надаватимуть допомогу через особисті та онлайн консультації, а національні партнери забезпечать розбудову функціонуючої системи для забезпечення максимальної підтримки таким сім’ям і обміну інформацією. Проект також спрямований на підвищення рівня знань і компетентностей сімей з України, щодо підтримки дітей у питаннях раннього розвитку.

У рамках проекту 500 сімейних консультантів і 800 батьків-фасилітаторів груп взаємної підтримки (українською та російською мовами) пройдуть навчання, щоб надавати підтримку дітям і сім’ям з дітьми з інвалідністю, проблемами розвитку чи поведінки або з ризиком розвитку таких проблем. Навчання відбуватиметься поступово (каскадний тренінг Training of the Trainers/ToT): програма розробляється 10 міжнародними експертами, які навчать 40 тренерів з раннього розвитку дитини у надзвичайних ситуаціях, які, своєю чергою, навчать сімейних консультантів і батьків-фасилітаторів, які наразі проживають у Молдові, Болгарії, Польщі, Словаччині, та Румунії.

Так, EASPD шукає 500 сімейних консультантів у п’яти країнах-учасницях проекту.

Обов'язки сімейного консультанта

Сімейні консультанти виконуватимуть ряд послуг, щоб підтримати сім’ї з маленькими дітьми з групи ризику або з проблемами розвитку. Послуги можуть відрізнятися залежно від кваліфікації сімейних консультантів, їхнього місцезнаходження та ситуації.

1. Виявляти дітей і батьків, які потребують підтримки, в тому числі взаємної допомоги (peer support). Завдання можуть включати (одне або декілька) залежно від ситуації контексту:

- Робота з громадою або громадськими організаціями в країні для виявлення дітей та сімей біженців, які потребують підтримки.

- Поширення інформації серед сімей та спільнот біженців про доступні послуги, їхній обсяг та умови доступу.

- Підтримка проведення попередньої оцінки потреб дитини та сім'ї, що проводиться організацією.

2. Оцінювати потреби дитини та сім’ї в їхньому природному середовищі, включно разом із міждисциплінарною командою (якщо можливо) та за участю сім’ї:

- Оцінювати потреби дітей та їхніх сімей (в сімейному оточенні; щодо розвитку або стану здоров’я дитини; чи може сім’я отримати доступ до своїх прав чи потреб; які потреби дитини в харчуванні та оздоровленні, базуючися на інтерв’ю з батьками; батьківський догляд тощо.

- Проводити моніторинг розвитку/скринінг на відставання у розвитку за участю батьків.

- Брати участь і підтримувати мультидисциплінарну команду організації у проведенні більш глибокої оцінки потреб дитини та сім’ї, якщо це можливо.

- Очолювати або підтримувати розробку (як частина мультидисциплінарної команди організації) плану обслуговування сім’ї.

- Визначати потребу в подальшому перенаправленні сімей та повідомляти про це організацію, у випадках колив сім’я та дитина потребують більш комплексної підтримки з боку організації або зовнішніх постачальників послуг.

3. Самостійно або за погодженням з іншим спеціалістом організації здійснювати супровід дитини та сім’ї відповідно до Плану сімейних послуг. Це може включати:

- Надавати першої психологічної допомоги.

- Проводити консультацій/інструктажу або іншої підтримки батькам для сприяння розвитку, відповідно до Плану підтримки сім’ї.

- Надавати інформацію сім’ям, щоб полегшити доступ до наявних послуг, що надаються організацією (включаючи групи взаємної підтримки) та іншими постачальниками послуг у громаді.

- У координації з організацією здійснювати підтримку для направлення до доступних послуг у громаді.

- Здійснювати домашні візити до дитини та сім’ї (якщо це можливо і особа фізично перебуває в країні, якщо ні, то проводити віртуальні консультації).

- Працювати у співпраці з іншими фахівцями з організації або іншими постачальниками послуг, щоб задовольнити потреби дитини та сім’ї.

4. Інші обов’язки:

- Брати участь у тренінгах та супервізійних сесіях.

- Підтримувати зв’язок із національним координатором EASPD та звітувати йому.

- Вести документацію про надані послуги.

Профіль кандидата

Необхідний досвід роботи

Професійний досвід в одній із наступних галузей:

- Дошкільна освіта, психологія, медицина, медсестринство та акушерство, соціальна робота, логопедія, ерготерапія, реабілітація або інша подібна сфера.

- 1 рік або більше досвіду роботи з батьками та дітьми. Досвід роботи з дітьми до 7 років буде вважатися перевагою.

Бажаний досвід роботи 

Досвід або знання про інвалідність, інклюзію чи права людини, розуміння розвитку дітей.

Освіта

Науковий ступінь в одній із таких галузей: дошкільна освіта, психологія, медицина, медсестринство та акушерство, соціальна робота, логопедія, ерготерапія, реабілітація або інша подібна сфера.

Знання мов

Знання української або російської мови – обов’язково.

Основні цінності

· Турбота

· Повага

· Чесність

· Довіра

· Відповідальність

Основні якості

§ Терпіння

§ Бажання навчатися

§ Емпатія

§ Продвинути навички спілкування

§ Бути відкритим до співпраці з національним координатором та іншими сімейними консультантами

Оплата праці

Робота сімейного консультанта оплачуватиметься у розмірі 40 євро в день (для громадян України, які отримують виплати як біженці: у вигляді ваучерів або волонтерського гонорару, щоб не зупинити фінансову підтримку з боку приймаючої країни).

Як подати заявку?

Відправити резюме (українською або російською) та короткий мотиваційний лист (до 900 символів). Тема електронного листа мусить бути: «Заявка на отримання статусу сімейного консультанта в [Країні] ». Адреса для відправки:

Болгарія – info@thesocialteahouse.bg

Молдова – moldova@khs.org

Словаччина – zhannat.mukhamadiyeva@tenenet.sk

Польща – Mariia Pavlova ecdur@fundacjaimago.pl

Румунія – Daniela Pasăre daniela.pasare@fonss.ro